gnucash 1.6 - en to no translation catalogue (346 entries)

en: Open
no: Åpne

en: There was an error reading the file.
    Do you want to continue?
no: En feil oppsto under lesing av filen.
    Vil du fortsette?

en: This file is from an older version of GnuCash.
    Do you want to continue?
no: Denne filen er fra en gammel versjon av GnuCash.
    Vil du fortsette?

en: Unknown file type
no: Ukjent filtype

en: Export
no: Eksporter

en: Save
no: Lagre

en: Undefined character
no: Udefinert tegn

en: Not a variable
no: Ikke en variabel

en: Out of memory
no: Ikke mer minne

en: Numeric error
no: Numerisk feil

en: (none)
no: (ingen)

en: Debit
no: Debet

en: Credit
no: Kreditt

en: Lost Accounts
no: Tapte kontoer

en: Invoice
no: Faktura

en: Bill
no: Regning

en: Expense
no: Utgift

en: Payment
no: Avdrag

en: Date
no: Dato

en: Memo
no: Notat

en: Transfer Account
no: Overføringskonto

en: New...
no: Ny...

en: Delete
no: Slett

en: Days
no: Dager

en: window1
no: vindu1

en: Notes
no: Merknader

en: Description
no: Beskrivelse

en: New Account
no: Ny konto

en: _Enter
no: _Oppgi

en: _Cancel
no: _Avbryt

en: _Delete
no: S_lett

en: _Reports
no: _Rapporter

en: _Tools
no: Verk_tøy

en: Close
no: Lukk

en: Edit
no: Rediger

en: Enter
no: Oppgi

en: Cancel
no: Avbryt

en: Duplicate
no: Dupliser

en: Blank
no: Tom

en: Print
no: Skriv ut

en: Unknown
no: Ukjent

en: <No name>
no: <Uten navn>

en: Name
no: Navn

en: Select...
no: Velg...

en: None
no: Ingen

en: Cash
no: Kontant

en: Income Account
no: Lønnskonto

en: Action
no: Handling

en: Credit Card
no: Kredittkort

en: Stock
no: Aksjer

en: Currency
no: Valuta

en: Income
no: Inntekt

en: Split
no: Splitt

en: Create a new account
no: Opprett en ny konto

en: _Edit
no: Re_diger

en: _Edit Account
no: R_ediger konto

en: Show _All
no: Vis _alt

en: _Transfer...
no: _Overfør...

en: View the Tips of the Day
no: Vis dagens tips

en: _Help
no: _Hjelp

en: Cancel the current transaction
no: Avbryt aktiv transaksjon

en: _Jump
no: _Hopp

en: Transaction Information
no: Transaksjonsinformasjon

en: Date:
no: Dato:

en: Register date ranges
no: Registrer dato-områder

en: Set Date Range
no: Sett dataområde

en: Show Earliest
no: Vis tidligste

en: Start date:
no: Startdato:

en: Show Latest
no: Vis siste

en: End date:
no: Sluttdato:

en: Today
no: Idag

en: Delete the whole transaction
no: Slett hele transaksjonen

en: Schedule
no: Planlegg

en: Jump
no: Hopp

en: Sort by Date
no: Sorter etter dato

en: _Double Line
no: _Dobbel linje

en: Transfer
no: Overfør

en: Find
no: Finn

en: Report
no: Rapport

en: Account Information
no: Kontoinformasjon

en: Account Name:
no: Kontonavn:

en: Account Code:
no: Kontonavn:

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Account Type
no: Kontotype

en: General Information
no: Generell informasjon

en: Balance:
no: Balanse:

en: Transfer Type
no: Overføringstype

en: Select Transfer Account
no: Velg overføringskonto

en: Account Types
no: Kontotyper

en: Select All
no: Velg alt

en: Clear All
no: Tøm alle

en: Detailed Description
no: Detaljert beskrivelse

en: Accounts
no: Kontoer

en: Account Name
no: Kontonavn

en: Select Account
no: Velg konto

en: Select or add a GnuCash account
no: Velg eller legg til en GnuCash konto

en: Account
no: Konto

en: New?
no: Ny?

en: Code
no: Kode

en: Fraction
no: Del

en: Add
no: Legg til

en: Remove
no: Fjern

en: Payment Periods
no: Betalingsperioder

en: Clear the entry
no: Tøm oppføringen

en: Clear
no: Tøm

en: Calculate
no: Beregn

en: Payments:
no: Betalinger:

en: Effective Date:
no: Effektiv dato:

en: Initial Payment:
no: Første betaling:

en: Topics
no: Emner

en: Search GnuCash Help
no: Søk i hjelp for GnuCash

en: Search Term:
no: Søkerestreng:

en: Search
no: Søk

en: Help
no: Hjelp

en: Search results
no: Søkeresultater

en: Create a new set of accounts
no: Opprett et nytt sett med kontoer

en: Import my QIF files
no: Importer mine QIF-filer

en: Canceling
no: Avbryter

en: Prices
no: Priser

en: Source
no: Kilde

en: Price
no: Pris

en: Add a new price.
no: Legg til en ny pris.

en: Remove the current price
no: Fjern denne prisen

en: Remove Old...
no: Fjern gammel...

en: Currency:
no: Valuta:

en: Source:
no: Kilde:

en: Price:
no: Pris:

en: Print Check
no: Skriv ut sjekk

en: Check format:
no: Sjekkformat:

en: Options
no: Alternativer

en: Memo:
no: Notat:

en: Units:
no: Enheter:

en: Custom format
no: Egendefinert format

en: Working...
no: Arbeider...

en: Name:
no: Navn:

en: Weekly
no: Ukentlig

en: Monthly
no: Månedlig

en: Month
no: Måned

en: Day
no: Dag

en: New
no: Ny

en: Value
no: Verdi

en: Amount:
no: Mengde:

en: Other
no: Annet

en: Stock Account
no: Aksjekonto

en: Shares
no: Delte kataloger

en: New Price:
no: Ny pris:

en: Accounts Selected:
no: Valgte konti:

en: Select Subaccounts
no: Velg underkontoer

en: TXF Categories
no: TXF-kategorier

en: Form
no: Fra

en: Current Account
no: Aktiv konto

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Password:
no: Passord:

en: Balanced
no: Balansert

en: Number
no: Tall

en: Remove old prices
no: Fjern gamle priser

en: All prices before the date below will be deleted.
no: Alle priser før datoen under vil bli slettet.

en: You must select a currency.
no: Du må velge en valuta.

en: You must enter a valid amount.
no: Du må oppgi et gyldig beløp.

en: Complete
no: Komplett

en: Tip of the Day
no: Dagens tips

en: Display this dialog next time
no: Vis denne dialogboksen neste gang

en: Tip of the Day:
no: Dagens tips:

en: Loan
no: Lån

en: Error
no: Feil

en: You must enter a distribution amount.
no: Du må velge et distribusjonsbeløp.

en: Error adding price.
no: Feil under tillegg av pris.

en: Account Tree
no: Kontotre

en: Name of account view
no: Navn på kontovisning

en: To open an account, you must first
    choose an account to open.
no: For å åpne en konto må du først
    velge en konto for åpning

en: To edit an account, you must first
    choose an account to edit.
no: For å redigere en konto må du først
    velge en konto som skal redigeres.

en: Are you sure you want to delete the %s account?
no: Er du sikker på at du ønsker å slette kontoen %s?

en: To delete an account, you must first
    choose an account to delete.
no: For å velge en konto må du først
    velge en konto for sletting.

en: You must select an account to check and repair.
no: Du må velge en konto som skal sjekkes og repareres.

en: Open the selected account
no: Åpne valgt konto

en: Edit the selected account
no: Rediger valgt konto

en: Delete selected account
no: Slett valgt konto

en: Check & Repair A_ccount
no: Sjekk og reparer _konto

en: Check & Repair Su_baccounts
no: Sjekk og reparer _underkontoer

en: Check & Repair A_ll
no: Sjekk og reparer a_lle

en: _New Account...
no: _Ny konto...

en: _Delete Account
no: _Slett konto

en: _Check & Repair
no: _Sjekk og reparer

en: _Account
no: _Konto

en: _Open Account
no: _Åpne konto

en: Open S_ubaccounts
no: Åpne _underkontoer

en: Profits
no: Fortjeneste

en: Select "Exit" to exit GnuCash.
no: Velg «Avslutt» for å avslutte GnuCash.

en: Create a new file
no: Opprett en ny fil

en: _Find Transactions
no: _Finn transaksjoner

en: Find transactions with a search
no: Finn transaksjoner med søk

en: _Tips Of The Day
no: _Dagens tips

en: _Windows
no: _Vinduer

en: Save the file to disk
no: Lagre filen til disk

en: Exit
no: Avslutt

en: Exit GnuCash
no: Avslutt GnuCash

en: Ending Balance:
no: Sluttbalanse:

en: Include Subaccounts
no: Ta med underkontoer

en: Debits
no: Debet

en: Credits
no: Kreditt

en: _Finish
no: _Fullfør

en: _Postpone
no: _Utsett

en: _New
no: _Ny

en: _Transaction
no: _Transaksjon

en: Finish
no: Fullfør

en: Difference:
no: Differanse:

en: Portfolio
no: Portefølje

en: Portfolio Report
no: Porteføljerapport

en: Search Results
no: Søkeresultater

en: Register
no: Registrer

en: <No information>
no: <Ingen informasjon>

en: (no memo)
no: (ingen notat)

en: (no description)
no: (ingen beskrivelse)

en: Future:
no: Fremtidig:

en: Type of search
no: Type søk

en: New search
no: Nytt søk

en: Select Default
no: Bruk forvalg

en: No options!
no: Ingen alternativer!

en: GnuCash Preferences
no: GnuCash brukervalg

en: Select pixmap
no: Velg bilde

en: Use local time
no: Bruk lokal tid

en: Field
no: Felt

en: Old Value
no: Gammel verdi

en: New Value
no: Ny verdi

en: Verify Changes
no: Verifiser endringer

en: The following changes must be made. Continue?
no: Følgende endringer må gjøres. Fortsett?

en: The account must be given a name.
no: Kontoen må gis et navn.

en: You must select an account type.
no: Du må velge en kontotype.

en: You must choose a valid parent account.
no: Du må velge en gyldig opphavskonto.

en: There is already an account with that name.
no: Det finnes allerede en konto med det navnet.

en: Edit Account
no: Rediger konto

en: (%d) New Accounts
no: (%d) Nye konti

en: Account Code
no: Kontokode

en: Balance
no: Balanse

en: Tax Info
no: Skatteinformasjon

en: Weeks
no: Uker

en: Calendar
no: Kalender

en: <no file>
no: <ingen fil>

en: Print Preview
no: Forhåndsvisning av utskrift

en: Back
no: Tilbake

en: Forward
no: Send videre

en: Reload
no: Gjenles

en: Stop
no: Stopp

en: Transfer Funds
no: Overfør midler

en: Transfer Information
no: Overføringsinformasjon

en: Currency Transfer
no: Valutaoverføring

en: To Amount:
no: Mottaksmengde:

en: Show the income and expense accounts
no: Vis inntekts- og utgiftskonti

en: You must enter an amount to transfer.
no: Du må oppgi et beløp som skal overføres.

en: You must enter a valid price.
no: Du må oppgi en gyldig pris.

en: Duplicate Transaction
no: Duplikat-transaksjon

en: GnuCash account name
no: GnuCash kontonavn

en: From
no: Fra

en: To
no: Til

en: Unspecified
no: Uspesifisert

en: Load another file
no: Last en annen fil

en: You must enter an account name.
no: Du må oppgi et kontonavn.

en: (split)
no: (del)

en: Enter information about "%s"
no: Oppgi informasjon om "%s"

en: QIF Import
no: QIF-import

en: Import QIF files
no: Importer QIF-filer

en: Account name:
no: Kontonavn:

en: QIF Files
no: QIF-filer

en: QIF account name
no: QIF-kontonavn

en: Tot %s
no: Total %s

en: Enter notes for the transaction
no: Skriv inn merknader for transaksjonen

en: Deposit
no: Sett inn

en: Withdraw
no: Ta ut

en: Check
no: Sjekk

en: Phone
no: Telefon

en: Online
no: Pålogget

en: Buy
no: Kjøp

en: Sell
no: Selg

en: Fee
no: Gebyr

en: Rebate
no: Rabatt

en: Contents
no: Innhold

en: Add  >>
no: Legg til >>

en: << Remove
no: << Fjern

en: Move up
no: Flytt opp

en: Move down
no: Flytt ned

en: Size...
no: Størrelse...

en: Cols
no: Kolonner

en: Rows
no: Rader

en: Row span:
no: Radbredde:

en: Column span:
no: kolonnebredde:

en: (Report not found)
no: (Rapport ikke funnet)

en: You cannot save to that file.
no: Du kan ikke lagre til den filen.

en: Print report window
no: Skriv ut rapportvinduet

en: Receive
no: Motta

en: Increase
no: Øk

en: Decrease
no: Senk

en: International
no: Internasjonal

en: Date Format
no: Datoformat

en: Transaction Journal
no: Transaksjonsjournal

en: General
no: Generelt

en: Text only
no: Bare tekst

en: Notebook
no: Notisblokk

en: Display
no: Vis

en: Business
no: Arbeid

en: Display the %s report
no: Vis %s-rapporten

en: Can't save style sheet
no: Kan ikke lagre stilark

en: Default
no: Forvalg

en: Account name
no: Kontonavn

en: No data
no: Ingen data

en: Week
no: Uke

en: Quarter
no: Kvartal

en: Half Year
no: Halvår

en: Year
no: År

en: All
no: Alle

en: All accounts
no: Alle kontoer

en: Weighted Average
no: Vektlagt gjennomsnitt

en: Stocks
no: Aksjer

en: Currencies
no: Valuta

en: Expenses
no: Utgifter

en: Checking
no: Sjekker

en: Savings
no: Sparemidler

en: Money Market
no: Pengemarked

en: Credit Lines
no: Kredittlinjer

en: _Income & Expense
no: _Inntekt og utgift

en: _Taxes
no: _Skatt

en: Report name
no: Rapportnavn

en: Stylesheet
no: Stilark

en:  Stylesheet
no:  Stilark

en: Average
no: Gjennomsnitt

en: Single
no: Enkel

en: Double
no: Dobbel

en: Client
no: Klient

en: Transaction Report
no: Transaksjonsrapport

en: Style
no: Stil

en: Exact Time
no: Eksakt tid

en: Ascending
no: Stigende

en: Descending
no: Synkende

en: Images
no: Bilder

en: Background Color
no: Bakgrunnsfarge

en: Link Color
no: Farger på lenke

en: Tables
no: Tabeller

en: true
no: sann

en: false
no: usann

en: Number of columns
no: Antall spalter

en: Show this help message
no: Vis denne hjelpeteksten

en: Overview
no: Oversikt

en: Transactions
no: Transaksjoner

en: Setting up Accounts
no: Setter opp kontoer

en: Depreciation
no: Avskriving

en: Find Transactions
no: Finn transaksjoner

en: Report a bug
no: Rapporter en feil
